Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 651 komentarzy

Magia i Luxus Natury

Magia i Luxus Natury - Piszę, fotografuję, filmuję dslr, interesuję się ekologią i naturalnymi terapiami, kocham piękno przyrody.

List Kowala do liderów partii i wewnętrzna instrukcja Pis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezentuję treść listu jaki Paweł Kowal rozesłał do liderów partii PO, PIS, PSL, SLD oraz wewnętrzna instrukcja Pis w tej sprawie. Szkoda, że w ramach poszerzenia dialogu społecznego wśród adresatów listu Kowal nie uwzględnił wszystkich ugrupowań...

 

 

 

 

 

 www.vrota.pl

 Paweł Kowal

Poseł do Parlamentu Europejskiego

Bruksela, lipiec 2011 r.

 

                                                                       Pan

Donald Tusk

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej

 

Pan

Jarosław Kaczyński

Prezes Prawa i Sprawiedliwości

 

Pan

Waldemar Pawlak

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego

           

Pan

Grzegorz Napieralski

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej

 

 

 

Polityka państwa powinna odnosić się do jego długofalowych celów. Rolą polityków jest dostrzeganie zagrożeń przyszłości i podejmowanie działań, aby tych zagrożeń uniknąć. Nie można polityki prowadzić tylko „tu i teraz”, bo to jest jedynie administrowanie, zamiast kształtowania przyszłości naszego kraju.

 

Jednym z najbardziej palących problemów Polski jest narastający kryzys demograficzny oraz kryzys instytucji rodziny. Wszystkie dane wskazują na to, że za kilka lat ludność Polski zacznie się zmniejszać w taki sposób, że proces ten będzie już niemożliwy do zatrzymania i po kilkunastu, kilkudziesięciu latach populacja kraju zmniejszy się o kilka milionów. Pomimo deklaracji polityków, jako jedyny duży kraj w Europie Polska, z wyjątkiem incydentalnej pomocy, nie prowadzi polityki wspierania rodzin na skalę chociażby podobną do Niemiec, Francji, Rosji czy Węgier. Zmierzać to będzie do trwałego załamania się nie tylko populacji naszego kraju i jego rozwoju, ale też do katastrofy systemu emerytalnego i zubożenia społeczeństwa. Sprawa ta wymaga natychmiastowej reakcji ze strony polityków i deklaracji, że w kwestiach polityki na rzecz rodziny będą działali ponad podziałami – według badań opinii publicznej Polacy właśnie w tej kwestii, podobnie jak w sprawach polityki zagranicznej oczekują współdziałania od liderów opinii publicznej w tym szefów partii politycznych. Wymaga ona spojrzenia na kwestie demografii i rodziny w kategoriach racji stanu. Od przywódców partii politycznych w Polsce zaś wymagać trzeba podjęcia wyzwania na miarę mężów stanu, a nie działaczy myślących od wyborów do wyborów. 

        Proszę Pana zatem, jako jeden z obywateli zdających sobie sprawę z opisanych pokrótce zagrożeń a także jako polski poseł do Parlamentu Europejskiego o odpowiedź, jakie działania planuje kierowana przez Pana partia w tej dziedzinie, gdyby miała wpływ na kształtowanie polityki państwa po wyborach?

Po pierwsze, czy jesteście gotowi poprzeć program pomocy rodzinie niezależnie od tego, czy Pańska partia będzie w opozycji, czy w rządzie, w ramach ponadpartyjnego planu wspierania rodziny? I czy jesteście w stanie współtworzyć ponadpartyjny zespół przygotowujący takie działania.

Po drugie, jaki rodzaj prorodzinnego systemu podatkowego proponuje Pana partia, kiedy on może być wprowadzony i czy poparłby Pan zapisanie konstytucyjnej gwarancji wprowadzenia w Polsce prorodzinnego systemu podatkowego jako zasady?

Po trzecie, jakie konkretnie kwoty mogą znaleźć się w dyspozycji rodziny na dodatkową edukację, opiekę zdrowotną, wypoczynek, oszczędności na studia - w wyniku wprowadzenia programu Pana partii?

Po czwarte, czy nie uważa Pan, że w większości przypadków sama rodzina potrafi lepiej od urzędników i polityków wydać pieniądze, które i tak znajdują się a na pewno powinny się znaleźć w budżecie państwa na potrzeby polityki na rzecz rodziny (chociaż jak dotąd należą niestety do najniższych w Unii Europejskiej) i czy w związku z tym nie lepiej przekazać te środki do dyspozycji rodziny?

 Zdaję sobie sprawę, że codzienne obowiązki i nadchodząca kampania wyborcza zajmują wiele czasu, tym niemniej waga podnoszonej przeze mnie sprawy jest taka, że pozwalam sobie zająć nią Pana czas w tak gorącym okresie i uprzejmie proszę o udzielenie mi konkretnej odpowiedzi. Martwię się, że miną kolejne cztery lata bez poważnych inicjatyw w tym zakresie. Głosujący obywatele naszego kraju powinni znać zdanie Pańskiego ugrupowania w tej kluczowej do rozwoju Polski sprawie.

 

 

 Łączę wyrazy szacunku.

 

 

 

 

 

 

 PRZEKAZ (INSTRUKCJA) PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Z 18 LIPCA 2011 DLA DZIAŁACZY
W ZWIĄZKU Z LISTEM PAWŁA KOWALA DOT. POLITYKI PRORODZINNEJ

Prezes PJN Paweł Kowal napisał list do liderów partii PO, PiS, PSL i SLD, w którym pyta o program prorodzinny ich ugrupowań. Kowal pyta w liście, na ile partie są gotowe współtworzyć ponadpartyjny zespół przygotowujący działania wspierające rodzinę, jaki rodzaj prorodzinnego systemu podatkowego proponują i czy poparłyby zapisanie konstytucyjnej gwarancji wprowadzenia w Polsce prorodzinnego systemu podatkowego jako zasady. W liście zadaje także pytanie, jakie konkretnie kwoty mogą się znaleźć w dyspozycji rodziny w wyniku wprowadzenia programu danej partii. - I wreszcie pytanie fundamentalne - o to, czy partie uważają, że lepiej pieniądze na rodzinę wydadzą urzędnicy, czy lepiej wyda rodzina? My uważamy, że lepiej wyda rodzina - oświadczył szef PJN. Wiceszefowa klubu PJN Elżbieta Jakubiak przypomniała, że PJN proponuje prorodzinny system podatkowy, który - jej zdaniem - sprawi, że "w kieszeniach polskich rodzin pozostanie 4800 zł rocznie jako premia za posiadanie dzieci". PJN chce także kont edukacyjnych i Karty rodzinnej, czyli m.in. biletów rodzinnych ułatwiających rodzinom dostęp do kultury.

Rekomendacje:
- Skoro Paweł Kowal pyta, to Kowal może też sam sobie odpowiedzieć. Bo nikogo poza PJN te pytania nie obchodzą. Nie z pychy czy z zawiści. PJN choruje na przypadłość kanap politycznych. Zaciska piąstki i mówi: "my też, my też". I stawia do tablicy tych, którzy w ogóle nie chcą być odpytywani.

- PJN i Kowal chcą powetować sobie swą marginalność, dlatego co jakiś czas coś inicjują, do czegoś wzywają. Wszystko to jest oderwane od kompleksowego programu, który systemowo rozwiązuje różne problemy zgłaszane przez politycznych podskakiwaczy.

- Można sobie zakładać dowolne kwoty wzbogacenia rodzin wskutek jakiegoś modelu polityki prorodzinnej, nawet bardziej oderwane od rzeczywistości niż chce Elżbieta Jakubiak, tylko nie ma to sensu, jeśli za tym nie stoi żadna koncepcja tempa wzrostu czy systemu podatkowego. Bez tego takie listy jak Kowala pozostają czczą epistolografią.

- Kowal pisząc lisy i zaczepiając wielkie partie chce stworzyć wrażenie, że jego kanapa ma jakąś polityczną rangę. Dlatego odpowiadanie mu nie ma sensu. ma sens natomiast ironizowanie z propozycji i w ogóle wymachiwania różnymi pomysłami, żeby tylko zostać zauważonym.

www.vrota.pl 

www.polskatoty.pl

KOMENTARZE

 • Co tu komentować.
  Wszystko jasne.
 • @grazss
  Zmieniło się. Dzisiaj słyszałam, jak Prezes PiS mówił o polityce prorodzinnej. Niestety proponowane rozwiązania to przede wszystkim biurokracja i zatrudnienie dla kolejnych urzędników.
 • @Autorka
  Mam pytanie:

  Skąd wiemy, czy ta instrukcja to nie jest jakaś "fałszywka"?
 • @Rebeliantka
  To pokazuje jak nawet partiom bardzo sobie bliskim programowo jest trudno nawiązać jakikolwiek dialog. Jeśli PJN jednak wejdzie do sejmu a sondaże pokazują, że są blisko progu to Kaczyński będzie musiał nauczyć się rozmawiać z PJN. Może warto zacząć już teraz? Polski nie stać na kłótnie polityków. Potrzebny jest dialog.
 • Kowal podobnie jak M.Jurek wiernie sluzył bliźniakom władcom POPiSowo gebelsowskich kregów p[odejrzeń i ziobrohaków na koalicjan
  pytajacych o realizacje obiecanych reform Sam teraz pyta o następne obietnice.
 • @Nathanel
  Nie zgadzam się z Twoją opinią.
  Kowal zachował się lojalnie wobec grupy polityków PiS, którzy, w jego opinii zostali źle i niesprawiedliwie potraktowani przez szefostwo partii.
  Sam też był, jak to wyjaśnił w jednym z wywiadów w Newsweeku,z niewiadomych dla niego przyczyn odsunięty od jakichkolwiek zadań w partii, podejrzewam, że w wyniku wewnętrznych walk o dostęp do "ucha prezesa".
  Ja mu się nie dziwię, że odszedł.
 • @Rebeliantka
  Eee, tam.
  Teraz przed wyborami to każdy obiecuje, co się da.
  Czyny się liczą.(Po owocach poznacie ich...)
  Która partia okazała oburzenie decyzjami PKW?
  Zdaje się, że tylko Kowal i PJN.
  Która partia zareagowała na dramatyczny krzyk niedoszłego samobójcy sprzed KPRM?
  Ciiisza.... Bo może zaszkodziłoby to słupkom....
  Ja zagłosuję na PiS - bo nie mam wyboru, ale mam już dość wybierania najmniejszego zła.
 • @grazss
  "Teraz przed wyborami to każdy obiecuje, co się da.
  Czyny się liczą.(Po owocach poznacie ich...)"

  Pewnie, że tak.

  A w sprawie PKW i tego, która partia "okazała oburzenie", to nawet nie chce mi się myśleć. Kiedy w środowisku pisowskich fanów próbowałam o to zapytać, to po prostu obrzucono mnie obelgami i pomówieniami.
 • Nie ma się czym podniecać. Kiełbasa wyborcza i nic więcej.
  W zasadzie na ten list jest juz odpowiedź i istrukcji PiS, ale zapytam raz jeszcze. Czy pan Kowal ma w programie swojej partii w jaki sposób to zrobić? Ile pieniędzy na to trzeba i skąd je wziąść?

  To tak na początek. W miarę rozwijania tematu, będą się pojawiały następne pytania.
 • @Jurand
  Nie ma takiej odpowiedzi bo on uważa ,że to nie jest istotne. Po Tusku ma potrzebę bajania bzdur. Zatem opowiada bajki .
 • Autor
  Ze zdrajcami się nie rozmawia. Instrukcja PiS rzeczowai oddaje całokształt miejsca w polityce PJN.
 • @Mirek
  "Instrukcja PiS rzeczowai oddaje całokształt miejsca w polityce PJN."

  Ty to poważnie napisałeś - czy to taki sarkazm?
 • @Nathanel
  http://www.newsweek.pl/wydania/1247/teraz-wychodze,68348,1,1
  Poczytaj sobie.
 • @Nathanel
  W linkowanym tekście nie ma całego wywiadu.
  Nie mogę znaleźć w internecie.
  Ale czytałam drukowany wywiad w Newsweeku.
  Tam Kowal mówi o tym, jak został, wraz z innymi odsunięty od zadań w partii, nie wiadomo dlaczego, jak nie mógł umówić się na rozmowę z szefem.
  I zadał pytanie:
  Jeśli, będąc lojalnym i użytecznym pracownikiem jakiejś firmy, nagle zostaje się odsuniętym od zadań, i nie udaje się wyjaśnić, dlaczego, to jest naturalnym, że każdy zaczyna się zastanawiać, co dalej z sobą zrobić.
  Nie każdy ma charakter psa, który nie wiedząc, za co zostaje ukarany, waruje i czeka, aż panu się humor poprawi.
 • @grazss
  Nie chce być złym prorokiem dla PiS ale wg. mojego rozeznania to ich ostatnie juz wybory w takim komforcie ("wszyscy" oddamy głos na mniejsze zlo).
  Nastepnym razem juz tak nie zrobimy. Wielu nie zrobi tego juz nawet w tych "wyborach".
 • @Rebeliantka
  Kiedy w środowisku pisowskich fanów próbowałam o to zapytać, to po prostu obrzucono mnie obelgami i pomówieniami.

  Ta praktyka ma miejsce juz od wielu lat. Dotyczy to takze samych czlonków PiS.
 • @Jurand
  Czy pan Kowal ma w programie swojej partii w jaki sposób to zrobić? Ile pieniędzy na to trzeba i skąd je wziąść?

  Trzymajmy sie tematu.
  Były to pytania ze strony p. Kowala. I o nich mówimy, ze nie ma na nie odpowiedzi. A że p. Kowal jest bee, to jest to własnie poza tematem, chociaz to tez jest interesujace.
 • @Krycha
  Od kiedy rodzina jako temat to bajki?

  To teraz takie sa nowoczesne trendy?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930