Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 651 komentarzy

Magia i Luxus Natury

Magia i Luxus Natury - Piszę, fotografuję, filmuję dslr, interesuję się ekologią i naturalnymi terapiami, kocham piękno przyrody.

Internet zniszczył tabu, ludzie są nadzy!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przez wieki istnienia katolicyzmu najpotężniejszą wiedzę o ludziach dzierżyli spowiednicy. Dziś rolę konfesjonału przejął internet a ludzkich „spowiedzi” słuchają wszyscy podłączeni. Autor: Cola Zinger

Artykuł pochodzi z serwisu www.vrota.pl

Internetowe spowiedzi pokazują jak z oparów absurdu,  groteskową i próżną postać człowieka. Bycie anonimowym w sieci sprawia, że człowiek pisze to, czego w realnym gronie ludzi by nie powiedział. Ktoś, kto przeczyta jego wypowiedź, usłyszy coś, czego w realu raczej by nie usłyszał. Dotychczas tak głęboką wiedzę posiadali tylko księża, dziś jest ona dostępna dla każdego intenauty. Dziś każda dziewczyna dobrze wie, jakie kobiety podobają się mężczyznom, co o nich myślą, jak je postrzegają i po co są im potrzebne. To oczywiście działa w obie strony. Internetowa szczerość łamie stereotypy, sprawia, że ludzie nie widzą sensu w byciu razem bo formuła na dobre i na złe nic już nie znaczy, nawet wypowiedziana przed całym światem.   W Stanach Zjednoczonych coraz częściej zawiera się osobne umowy na wypadek zerwania kontraktu małżeńskiego, wyszczególniając w nich wysokość odszkodowania dla porzuconego partnera. (Jakkolwiek by na to nie patrzeć małżeństwa z taką umową są trwalsze a sam zwyczaj od dawna mocno zakorzeniony w kulturze semickiej).

Internetowe spowiedzi ludzi są również ogromną bazą wiedzy dla koncernów i specjalistów od reklamy. Gdyby nie Google to chyba nawet ksiądz spowiednik by nie wiedział, że najczęściej wpisywanym słowem w internetowych wyszukiwarkach jest seks. Ludzie na różnych forach zdradzają najskrytsze sekrety i pragnienia. To sprawia, że marketingowcy mający taką wiedzę, wypuszczając na rynek nowy produkt starają się,  by był on a w przeważającej większości sprawiał wrażenie że jest, odpowiedzią na to czego oczekuje klient. I tak oto wystarczy facetowi puścić reklamę, na której inny facet zadowolony mknie samochodem niczym drapieżne zwierzę tudzież pojazd science fiction a wszystkie półnagie kobiety z biustem xxl rzucają za nim łakome spojrzenia i na następny dzień facet biegnie i kupuje nowy olej do samochodu. Zmieniając, uważa aby żadna kropla się nie zmarnowała, wszak produkt nie był tani po czym siada za kierownicą i jedzie ale niestety ani samochód nie mknie jak jaguar ani kobiety nie zerkają.  Olej może i nie jest zły ale ten, którego używał do tej pory też nie był gorszy a poza tym olej to nie Ferrari. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że padł ofiarą. Tylko czy padł ofiarą kłamstw speca od reklamy czy też, co nie jest już dla niego takie oczywiste zapłacił jak miliony innych ludzi za najdroższą rzecz na świecie – swoją własną próżność.

Internet sprawił, ze jesteśmy nadzy, nadzy czyli bezbronni i chodź ciągle różni to zaszufladkowani przez prymitywne podziały a ludzie szlachetni, chodź jest ich garstka, giną w tłumie bo nikt w nich już nie wierzy, a ci co nawet szlachetni by być i chcieli włączą internet i nie raz przeczytają, że się nie opłaca...      I tek też w tłumie giną dobre produkty, bo dużo lepiej wyprodukować coś zwykłego a wszystkie możliwe środki wpompować w reklame. Wszak sama jakość nie jest już dziś przepustką do sukcesu nawet jeśli byłaby w rozsądnej cenie. W świecie odartym z wszelkich złudzeń paradoksalnie najlepiej sprzedają się złudzenia, a Ci, którzy nami rządzą zamiast otworzyć równe szanse dla wszystkich sami załozyli maski.

Więcej ciekawych artykułów na www.vrota.pl

 

 

KOMENTARZE

 • @ Ostrzegałbym Panią przed takim uproszczonym widzeniem świata
  Isotą naszej kultury jest personalizm. Człowiek- osoba, obdarzony wolną wolą. Transcendentny -potrafi się poświęcić dla innych aż do oddania życia. Zachęcałbym do odnalezienia w życiu czegoś co fizycy nazywają constans. I proszę się uśmiechnąć. Jest Pani za młoda na pesymizm.
 • To nie "Internet sprawił, ze jesteśmy nadzy"...
  * * *
  To sprawiły różne show TV, z idiotami usiłującymi pokazać za wszelką cenę, swoje krzywdy — często wymyślone właśnie na użytek tegoż show...

  Takie TV show dla idiotów istniały już przed Internetem i stronami na WWW...

  A jest to pochodna komunistycznej polityki kontynuowanej przez polityczną poprawność. A więc polityki polegającej na dzieleniu społeczeństwa na słabych i pokrzywdzonych oraz żerujących na cudzej krzywdzie...

  I tak zdaniem lewackich sado-masochistek z women lib — pokrzywdzone są kobiety, bo są seksualnie wykorzystywane i muszą rodzić dzieci... [sic!]

  Tymi pokrzywdzonymi mieli być w USA także i murzyni — czyli wegług politycznie poprawneno żargonu — "Afroamerykanie", najczęściej nie mający żadnego związku z Afryką od połowy 50. XIX wieku.

  Zdaniem politycznie poprawnego lewactwa w USA, tym "poszkodowany" należy się po 100.000 dolarów odszkodowania na łebka za "niewolnictwo"— pomimo tego, że duża częśc murzynów przybyła do USA dopiero po latach 50. XX wieku...

  Postbolszewia wyszukuje takich grup więcej — a im płaczliwsze są pokazy tych często wymyślonych "tragedii" życiowych takich cwaniaków, tym większy poklask zbierają od różnych innych idiotów...

  Tak więc, ta "nagość" często jest równie fałszywa jak i TC show robione dla idiotów...
  *
 • Nie wiem, czemu formuła'' na dobre i na złe nic już nie znaczy'' miała by już nic nie znaczyć?
  Myślę, że to zależy od samych ludzi kto w jaki sposób przez życie idzie.
  Co do samego internetu, to prawda ludzie są bardziej wylewni niż w realu.
  Mówią wszystko co zapewne by nie powiedzieli w rzeczywistym życiu.
  Łatwiej nawiązują kontakty, niż stojąc w twarzą w twarz w autobusie miejskim.
  Czy aby ''szczerość'' popłaca? Gdy tak naprawdę ludzie się znają tylko z samego pisania... przykładowo Nowy Ekran ...

  Co do samej końcówki posta, coś w tym jest że w szarzyźnie giną te osoby, które by chciały coś odmienić ... Po prostu prócz pisania w internecie trzeba rzeczywistością żyć :)

  Dlatego polecam ( w dopełnieniu)tematu przeczytać post napisany przez Ciri :)

  http://cirilla.nowyekran.pl/post/447,teatr-cieni#comment_251657

  pozdrawiam:)
 • @
  "Bycie anonimowym w sieci sprawia, że człowiek pisze to, czego w realnym gronie ludzi by nie powiedział." - a czy w realu przyciągałby innych ludzi niż w internecie ?
  "nadzy, nadzy czyli bezbronni" - nie widzę związku :)

  "a ludzie szlachetni, chodź jest ich garstka, giną w tłumie bo nikt w nich już nie wierzy, a ci co nawet szlachetni by być i chcieli włączą internet i nie raz przeczytają, że się nie opłaca" - Czy ktoś kto chce być szlachetnym będzie patrzył czy mu się opłaca ?

  ...i dzięki temu można znaleźć i wyplewić przyczynę zła na świecie.
 • Kochani komentatorzy
  bardzo wam dziękuję za wszystkie głosy za i przeciw a najbardziej za te "douzupełniające". Wezmę je pod uwagę przy kolejnych publikacjach
 • @Nathanel
  Moją intencją nie było deprecjonowanie spowiedzi ani w żaden sposób nie starałam się atakować Kościoła, proszę o głębszą interpretację.
 • @Nathanel
  Zgadzam się, że telewizyjne "szoły" mają w opisanym przeze mnie zjawisku znaczący udział ale ja chciałam pokazać to zagadnienie od strony Internetu.
  Moją intencją było wywołanie tematu z lasu i bardzo się cieszę, że zechciał Pan dołączyć do dyskusji. Jak mniemam podobnie jak ja uznał Pan, iż temat jest ważny za co dziękuję...
 • Netowy ekshibicjonizm może także służyć propagowaniu szczytnych idei...
  ..., które bez wolnego dostępu do niego z pewnością byłyby w realu na autocenzurze w pobliskim Nam środowisku (patrz chociażby na: http://www.czystysex.pl/ - gdzie łatwiej zajść z pozycji anonimowej, a niżeli odważyć się na oficjalne spotkanie w Ruchu Czystych Serc).
 • ...
  Paradoksalnie - internet - to tak spowiedź jak i zarazem udział w grupowym rozgrzeszeniu z "homogenizacji". Wszechwszystkiego. Świadomy współudział ;) Noo bo w końcu można jak bakterie rozprzestrzeniać słuszne idejki...Internet - to - odłowienie "soli"...bo jak mówił Jonasz Kofta - "człowiek myślący jest solą w oku,a bałwan - bałwan - dajmy mu spokój"...
 • @Aleksander
  słuszna uwaga, też czasami tak myślę...
 • @Tadeusz Buraczewski
  Ale mimo wszystko te słuszne idee ciężko się rozprzestrzeniają bo niestety wielkie koncerny medialne trzymają w ryzach internet i jest w nim coraz mniej wolnej przestrzeni, takiej w której pewne rzeczy mogłyby się szybko rozchodzić ale święta racja, gdyby nie internet o wielu rzeczach byśmy nie wiedzieli...
 • @Aleksander
  nie zgadzam się.
  musimy dopiero uczyć się wykorzystywać Internet.


  rozmawiając z różnymi ludźmi bywam zdziwiony jak mało z nich, na przykład sklepikarzy w Warszawie, potrafi posłużyć się Internetem. dość powszechna opinia jest: "zainstalowałem(am) Internet dla dzieciaków do zabawy, ale sam nie za bardzo ..."
 • @vrota.pl
  internet, a w szczególności blogi i portale społecznościowe to jedno z nowych oblicz pola walki, bitwy o świadomość młodego pokolenia. o to kim będzie kiedy będzie samodzielny. i czy kiedykolwiek będzie.
  Pozdrawiam.
 • @Avern
  Dlatego właśnie jednym z postulatów powołanego przeze mnie Ruchu Społecznego Polska to Ty jest obrona mediów społecznościowych. Zauważcie, że na naszych forach jest dużo większa kultura i przyzwoitość niż na innych bardzo popularnych portalach.
 • @Łażący Łazarz
  Panie Łazarz, proszę nad tym podumać... jeżeli jeszcze nie dumano...

  http://idb.nowyekran.pl/post/31534,jak-oszukac-w-wyborach-informatyka

  Ukłony.
 • Do treści notki nie odniosę się wcale...
  Już wczesniej podejrzewałem, że autorka jest rezolutną kobietą...
 • @Łażący Łazarz
  Mam nadzieję, że doczekamy się takich czasów i zrobimy własny talk show!!!
 • @OHV
  Och jak miło tajemniczy czytelniku, mów mi tak jeszcze!!!
 • @autor
  tak, nadzy przysposobieniem przez rząd w Polsce Platformy Obywatelskiej i ta nagość jest prawdziwa, a co do cudności polaków to jej nie mieli i nie rozumieją teraźniejszej epoki, tylko czynią i odmawiając mówią: ' i tak zrobią jak chcą' to jest GADANIE' 'komunistów' tak mówili kiedyś chłopi w Polsce 1983 rok.

  A przenośnia o nagości to czyni się z otwartością i szerszą informacją, a przede wszystko bardzo szybką.

  Większość krajów zachodniej Europy taką nagość zatracili już setki lat temu to dlaczego obcesowość ma pozostać wyłącznie w Polsce, aby wróg nasz był przed nami?
  -------
  Ktoś z mieszkańców, nie nazwie go Polakiem bo nie jest to istotne.

  Mieszkając w Polsce mając prawa wyborcze staje mu się obojętne to co dzieje się z uciskiem przez Tyrana jakim jest Donald Tusk i pozostała ekipa, która wynosi majątek Polski jak mrówka i nie zdając sobie sprawy, że tej mrówki inne środowisko nie przyjmie z wiadomych przyczyn, ale ta mrówka nie budzi się! nadal wynosi i mówi,: 'mało?' przyniosę jeszcze, ale cóż nie mając domu kto wykarmi mrówkę i jej rodzinę?...............

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930