Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 651 komentarzy

Magia i Luxus Natury

Magia i Luxus Natury - Piszę, fotografuję, filmuję dslr, interesuję się ekologią i naturalnymi terapiami, kocham piękno przyrody.

Unijna Mafia Patenciarzy!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli rząd nie odstąpi od jednolitego patentu to będzie to wyrok upadku dla ogromnej rzeszy polskich firm. Po ACTA, które może zablokować nam możliwość produkcji tanich leków i części zamiennych to kolejny wielki zamach na polską gospodarkę.

Materiał wyszukany w Dzienniku Polskim przez www.vrota.pl

Jeśli rząd nie odstąpi od porozumienia w sprawie tzw. jednolitego patentu, spora część polskich przedsiębiorstw upadnie. Naukowcy z AGH protestują. Dokumenty patentowe publikowane byłyby tylko w jednym z trzech języków: francuskim, niemieckim lub angielskim. Również tylko w jednym z tych języków przedsiębiorcy ze wszystkich krajów wspólnoty mieliby bronić się przed Europejskim Sądem Patentowym, który ma powstać w tym roku.

Co jednolity patent oznacza dla Kowalskiego, który zechce produkować np. maszynkę do wyciskania soku z owoców? Najpierw będzie musiał sprawdzić wśród tysięcy stron dokumentów patentowych ze swej branży przedłożonych w języku francuskim, niemieckim lub angielskim przez producentów z krajów UE oraz innych, z których wpłyną zgłoszenia podobnych wynalazków czy nie narusza patentu któregoś z nich. A za takie tłumaczenia będzie musiał zapłacić majątek. Jeśli jednak zdecyduje się na taki wydatek i w efekcie przystąpi do produkcji, nadal nie będzie spał spokojnie: w opisach patentowych używany jest skomplikowany język techniczno-prawny, bardzo trudny do przetłumaczenia. Równocześnie niewielki błąd w przekładzie zmienia sens opisu i może okazać się, że Kowalski, produkując w dobrej wierze swą wyciskarkę, narusza jednak prawo innego przedsiębiorcy do wynalazku. Wówczas zostanie pozwany przed Jednolity Sąd Patentowy, gdzie będzie musiał bronić się w obcym języku...Poza wszystkim nie miałby kto reprezentować go przed sądem: Anna Korbela, prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych, ocenia, że w naszym kraju funkcjonuje zaledwie 20 rzeczników, przygotowanych do prowadzenia takich spraw. Zapłata za ich usługę byłaby bardzo wysoka. Np. w Niemczech już dziś wyceniana jest na ok. 60 tys. euro.

Czytaj więcej >> Wspólny patent UE zagraża polskiej gospodarce | Dziennik Polski.

KOMENTARZE

 • Trzeba o tym pisać.
  To bardzo szkodliwe dla Polski pomysły.
 • Komentarz do tematu z facebooka
  Stanislaw Gadomski Niezależnie od problemów językowych, patentowanie jest uzurpacją własności. Chińczycy strzegli tajemnic wyrobu porcelany, Europejczycy (Niemcy - Sasi) musieli ją odkryć ponownie. I co bezprawnie? Nawet to co tu napisałem, składa się ze słów wymyślonych przez kogoś innego. Podróba? Naruszenie cudzej "własnosci intelektualnej"?
 • Mam pomysł
  A ja opatentuję patent. I od tej chwili każdy, kto będzie chciał cokolwiek opatentować będzie musiał odemnie kupić patent na patent.
 • @rossonero73 14:25:36
  To ja w takim razie patentuje patentowanie patentu...
 • @All
  Sorry, ale jestem rozgoryczony.

  Gdzieście ludzie (politycy i media) byli, jak to nasze "rzondzonce" ścierwo chęć wejścia w patent wspólnotowy podpisywało?

  Wszyscy sie onanizowali ACTA, a to sobie przeszło ot tak... boczkiem boczkiem i do rowka.

  Sam pracuję w kancelarii patentowej, i zgłaszaliśmy powyższe do wielu polityków, łącznie z ekspedycją naszego głównego partnera do Przemysława Wiplera i Klubu Republikańskiego, z całym brykiem dokumentacji i ekspertyzą dlaczego patent wspólnotowy to śmierc dla polskich przedsiebiorstw. I co? Gówno! Media (nawet te niby po naszej stronie) sprawę olały, a politycy zajmowali się czym innym.

  Dopiero w zeszłym tygodniu, 6 tygodni po tym, jak dostarczyliśmy im całego opracowanego materiału na ten temat, się ludzie dookoła P. Wiplera obudzili, czy możemy o patencie wspólnotowym im opowiedzieć.

  Ludzie! K...wa! Czy tak działa ponoc najprężniejszy i najbłyskotliwszy umysł najwiekszej partii opozycyjnej? Jezeli tak, to biada nam wszystkim.
 • @mustrum 14:56:03
  Dzięki, że w ogóle w tak ważnej kwestii odważyliscie się działać, teraz to już chyba tylko jakieś potężne demonstracje mogłyby nas uratować.
  Musimy przebić się z tym tematem do ludzi, Polska musi sie z tego wycofać, inaczej wszyscy dostaniemy po kieszeniach w niewyobrażalny sposób. Zła sytuacja w Chinach otwiera w Polsce pewne szanse a Unia chce nas dobić wspólnym patentem...
 • @vrota.pl 15:15:08
  Polska myśl jest więcej warta od złota i dlatego jeszcze to chcą nam zabrać, delikatnie mówiąc zdrajcy. Albo okupanci.
 • @goodness 15:48:39
  To może zgłaszajmy jakieś propozycje jak jeszcze można by ruszyć z tematem aby nie dopuścić do realizacji tego porozumienia....
 • @vrota.pl 16:08:35
  przede wszystkim wreszcie ruszyć tą zaschniętą kupę, jaką jest w Polsce sprawa patentów i urzędu.

  pod względem ilości patentów na ilość mieszkańców Polska zdecydowanie odstaje od Europy, pozostając na jej szarym końcu.

  sytuacja nie zmienia się od lat, a teraz ma szansę zmienić się jeszcze na gorsze.

  brawo dla vrota.pl za ruszenie tematu.
 • @mustrum 14:56:03
  Trzeba było pisać notki. Ten koment powinien być notką.
 • @vrota.pl 16:08:35
  Należy wstrzymać wszystkie posiedzenia Sejmu, z powodu niezgodnej ilości posłów do zmniejszenia ludności: była emigracja, raczej ucieczką około 2 milionów młodych Polaków a liczba posłów 460 obliczana według ilości obywateli została ta sama i teraz jest fałszywa i wszystkie ustawy są nie ważne . Tupanie pod Sejmem też jest lepsze od prowadzonych głodówek.
 • @Pirx 16:54:45
  Najgorsze jest porównanie z Koreą Południową. W 1989 mieliśmy tyle samo. Teraz oni mają tysiące rocznie, a my chyba 200-300.
 • Kochani!
  Dziękuję, że doceniacie wagę tematu. Tu chodzi o naprawdę sprawę dużego kalibru. Pomimo, że w Polsce jest niewiele patentów to i tak problem może dotknąć dużą rzeszę producentów a to kolejne straty dla naszej gospodarki i kolejne rzesze bezrobotnych Polaków. Zastanawiam się do czego to prowadzi? I mam takie wrażenie, że mamy do czynienie z największym terrorem gospodarczym w dziejach ludzkości. A takie umowy jak ACTA czy to porozumienie o jednolitym patencie to tylko narzędzia do stosowania tego terroru.
 • @vrota.pl 19:43:19
  "Pomimo, że w Polsce jest niewiele patentów"

  a chodzi o to aby było więcej. a w każdym razie nie mniej.
 • Dobrze....
  Niech wszystko zrujnują do końca, przejadą walcem... Z tych obecnych Rządów tylko same ''plagi egipskie'' nas czekają. Nie można na nieszczęściu zbudować trwałe, prawdziwe szczęście. A Oni w ten sposób wszystko budują....
  Więc prowadzi to wszystko do samozniszczenia ...
  Sami się wykończą....
 • @ALL
  Ze statystyki Eurostatu zgłoszeń patentowych do EPO (Europejskiego Biura Patentowego) wynika, że Niemcy w roku 2008 mieli takich aplikacji 24 557, co stanowiło ponad 40% zgłoszeń w Europie, a Francja odpowiednio 8 557 (ponad 14%). Na tym tle innowacyjność Polaków budzi przerażenie. Polskich zgłoszeń patentowych zanotowano 226, czyli mniej niż jedną setną tego, co zgłosili Niemcy! Oczywiście możemy tłumaczyć się: nie mamy „patentowej maszynki”, czyli Siemensa, nie mamy Bayera i… czego to my jeszcze nie mamy? Otóż Eurostat przyjął jeszcze jedną miarę poziomu innowacyjności, liczoną w zgłoszeniach patentowych na milion mieszkańców. W tym rankingu wyprzedzamy wprawdzie Rumunię, Litwę i Bułgarię (sukces!), ale już ledwie trzynasta Słowenia ma dziesięciokrotnie lepszy od nas wynik. W Polsce na milion obywateli przypada 5,9 zgłoszenia, podczas gdy w przodującej w rankingu Szwecji 318,9 (przy średniej europejskiej 119,5). Reasumując: nasz udział w europejskiej innowacyjności to 0,3%, a więc nie mamy wiele do gadania.
 • @All
  Dodam jeszcze jeden fragment mojego artykułu (niepublikowanego):

  Jak się ma taką kartę w ręku (owe 0,3%), to lepiej było do stołu nie siadać. Ale my nie tylko usiedliśmy, ale jeszcze wsparliśmy ten jednolity patent z całą mocą i ze wzmożoną determinacją. A tu prosty rachunek pokazuje: za 99,7% patentów będziemy płacić my, a oni nam za te…0,3%.
  Tak pozostaniemy wiecznym (i wyłącznym) licencjobiorcą i trudno przewidzieć za co, w nieodległej przyszłości, przyjdzie nam jeszcze zapłacić.

  Taka pointa.
  Pozdrawiam
 • @Vitello 20:50:00
  miałem kiedyś pomysł do opatentowania. znający temat wyjaśnili mi abym nawet nie próbował - co najwyżej narobię sobie kłopotów. głową muru nie przebijesz.

  zresztą kilka lat później podobny pomysł był w Niemczech ...
 • @Pirx 21:06:20
  Jak Pan widzi naszych zgłoszeń patentowych właściwie nie ma. Te 0,3% wygląda jak błąd statystyczny.
  Mam bardzo złe doświadczenia z patentami. W przypadkach, kiedy są niebezpieczne dla wielkich koncernów, zaczynają się zupełnie inne działania.
 • skończcie o tym pisać
  jutro nabiera mocy prawnej mój patent- cytuję:
  "opatentowanie pisania o patentach wszelakich."
  nie wiem jak to skomentować nóż się w kieszeni otwiera...
 • @Vitello 21:15:07
  Czasami wielkie koncerny doznają olśnienia po fakcie, niektóre wynalazki weryfikuje dopiero rynek. Niestety jednolitym patentem zlikwidujemy polską wynalazczość i jeszcze będziemy innym bulić ciężkie pieniądze za proste rzeczy.
 • @vrota.pl 21:27:55
  Ich „iluminacje” są znacznie wcześniejsze. Mogę powiedzieć, że fakty wręcz uprzedzają, a mają do tego odpowiednich ludzi, odpowiednie środki i odpowiednie kontakty.
  Niczego nie demonizuję. Znam fakty.

  Nie trzeba nic likwidować. Jej właściwie oficjalnie nie ma. Po co zaczęto tworzyć różne inkubatory innowacyjności, centra transferu technologii i komercjalizację pomysłów przez „aniołów biznesu”? Ano właśnie po to.

  Pozdrawiam
 • @Vitello 21:39:26
  Słuszna racja...
  Będę zwracać na to uwagę...
 • @Vitello 21:39:26
  ułatwiać, zachęcać oraz zwalczać tego biurokratycznego pokomunistycznego molocha.

  zapraszam do pisania w dziale Nauka/Technika. temat prawa patentowego, szczególnie w dziedzinie techniki, oraz praktyki jest jak najbardziej pożądany.
 • @Pirx 22:26:58
  Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Chętnie z niego skorzystam, jeżeli tylko czas pozwoli.
 • @vrota.pl 22:21:03
  http://wiadomosci.wp.pl/gid,14366534,kat,1342,title,Najpiekniejszy-polski-samochod-powraca-zdjecia,galeria.html?ticaid=1e2bc
  http://j.wpimg.pl/r,id,d14xNDA7aF45MDt1Xmh0dHA6Ly9pLndwLnBsL2EvZi9qcGVnLzI4NzMzL3N5cmVuYV93bl9fMDIuanBlZztxXjAuOTtjXnRydWU7c2NedHJ1ZTt0XmpwZztzXndpYWRvbW9zY2k7ZnReMQ==.jpg
 • @goodness 12:18:35
  Ma swój urok. Teraz tylko środek zrobić jakoś ładnie, stylowo, nie zapomnieć o dobrym sprzęcie grającym, porządny silnik silnik wstawić i bryczka jak marzenie.
 • @vrota.pl 12:57:25
  Też ten numer nie przejdzie. Za dużo jest wykształconych inaczej, profesorów i habilitowanych doktorów, aby nowoczesne wnętrze-środek nawet do Syrenki powstał. Takie uczone mamy prawo dla patentów w Polsce. Jest urodzaj to mędrcy, ogłaszają klęskę urodzaju itp. Takie cuda wyprawiane z wynalazkiem Lucjana Łągiewki są przykładem całego zła w tym temacie patentowania.
 • @goodness 14:51:28
  aby właściwie ocenić "wynalazek" profesora Łągiewki wystarczy znajomość postaw mechaniki klasycznej, na poziomie szkoły średniej.

  niestety, znajomość ta w Polsce jest rzadkością. statystyczny Polak robi kupę na widok trójmianu kwadratowego (nie mówiąc już o logarytmach).
 • @Pirx 15:43:07
  Ciekawe nie codzienne b. potrzebne przedmioty wynalezione są na poziomie niższym, czy wyższym od szkoły średniej, przez ludzi z takim talentem. Ale, po co okupantom mądrzejsi tubylcy z niezawodnym sprzętem?
 • @goodness 18:44:04
  IMHO: jeśli ktoś by chciał ośmieszyć polską myśl techniczną, to trudno znaleźć kogoś lepszego, do tego celu, jak Łągiewka.
 • @vrota.pl 19:43:19
  A takie umowy jak ACTA czy to porozumienie o jednolitym patencie to tylko narzędzia do stosowania tego terroru.

  >>> racja, to formy nowego kolonializmu
 • @Vitello 21:39:26
  Po co zaczęto tworzyć różne inkubatory innowacyjności, centra transferu technologii i komercjalizację pomysłów przez „aniołów biznesu”? Ano właśnie po to.

  >>> ..taa..
 • @a1a 22:31:30
  "..taa.."
  ???
 • Jestem dumny z odkrycia Pana Lucjana Łągiewki
  - pokazanie nowego ujścia nadmiaru energii i dodatkowego mechanizmu do ratowania życia ludzkiego, we wszystkich pojazdach( bezwzględnie). Bez zgody i uczciwej opłaty próby na jego wynalazku są zwykłym złodziejstwem. Samo picie kawy przy deskach kreślarskich zmusza, t. zw. matematyków do zawłaszczania, lub wydawania złych opinii o każdej niespotykanej w encyklopedii nowości.
 • @goodness 08:37:16
  jako ujście nadmiaru energii proponuję poczytać, ze zrozumieniem, podręcznik fizyki dla liceum. zwrócić uwagę na działy dotyczące przyśpieszenia/opóźnienia. pracy/energii, energii kinetycznej/pędu.

  a gdy starczy energii to jeszcze pomyśleć ...
 • @goodness 08:37:16
  Wynalazek Łągiewki właśnie rozkwita w krajach arabskich, na razie będzie montowany na statki a potem może i na inne pojazdy...
 • @Pirx 11:32:14
  http://www.google.pl/search?client=opera&rls=pl&q=Zawsze+diabe%C5%82+tkwi+w+szczeg%C3%B3%C5%82ach.&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
 • @vrota.pl 11:37:11
  Czy pan Łągiewka, ze swego wynalazku montowanego na obcych okrętach i innych pojazdach będzie miał jakiekolwiek korzyści?
  http://www.autoklub.pl/forum/viewtopic.php?p=267452
 • @vrota.pl 11:37:11
  proszę o konkrety. ponieważ pan Łągiewka rozsiewa różne pogłoski. mnie zaintrygowało kiedyś NASA. poszperałem po necie i wyszło, że zamienił korespondencję z jakimś geologiem, który kiedyś zrobił chałturę dla NASA.

  podobnie z innymi sensacjami ...

  natomiast wobec tekstów krytycznych stosują zastraszanie, grożąc procesem itd. jeden z takich listów był niedawno ujawniony w necie.
 • @goodness 12:07:19
  zajrzałem pod wskazany link.

  no i gdzie tam jest "wynalazek" Łągiewki ?
 • CZYLI
  jebać "rzont".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930