Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 651 komentarzy

Magia i Luxus Natury

Magia i Luxus Natury - Piszę, fotografuję, filmuję dslr, interesuję się ekologią i naturalnymi terapiami, kocham piękno przyrody.

Wnuczka Premiera Grabskiego w Kinie Atlantic

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pani Małgorzata Kidawa Błońska spotkała się tam z nauczycielami i widzami w kontekście projekcji filmu o Margaret Thatcher „Iron Lady” („Żelazna Dama”). Spotkanie poprowadził znany i lubiany za swój niepowtarzalny styl prezenter Artur Wolski.

Materiał w całości przygotowany przez portal www.vrota.pl i jego studio fotograficzne Photofanka. Autor: Cola Zinger Photofanka

Pani Kidawa Błońska zdradziła nam, że postać byłej premier Wielkiej Brytanii jest jej autorytetem. Zdaniem Pani przewodniczącej Margaret Thatcher podjęła wiele niepopularnych decyzji, w efekcie których musiała ona ustąpić ze stanowiska, jednak z czasem okazały się one bardzo dobre dla Wielkiej Brytanii. Pani przewodnicząca na spotkaniu z widzami powiedziała również, że pomimo, iż polityka jest grą zespołową to przy podejmowaniu ważnych decyzji polityk z reguły czuje się samotny tak jak tytułowa Żelazna Dama. Pani Przewodnicząca mówiąc o wprowadzaniu niepopularnych reform wspomniała o swoim pradziadku Władysławie Grabskim.

Małgorzata Maria Kidawa-Błońska z domu Grabska (ur. 5 maja 1957 w Warszawie) – polska polityk i producentka filmowa, posłanka na Sejm V, VI i VII kadencji., wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Prawnuczka prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego i Marii Wojciechowskiej oraz premiera Władysława Grabskiego i Katarzyny Grabskiej. Wnuczka Władysława Jana Grabskiego i Zofii Wojciechowskiej. Córka profesora Macieja Władysława Grabskiego i jego żony Heleny Grabskiej[2] z domu Nowakowskiej. Żona reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego, z którym ma syna Jana.

Reforma walutowa Władysława Grabskiego – wprowadzona 1 kwietnia 1924 roku reforma monetarna w Rzeczypospolitej, miała na celu zwalczenie hiperinflacji. W ramach udzielonych pełnomocnictw premier Władysław Grabski dokonał sanacji skarbu przede wszystkim poprzez wprowadzenie jednorazowego podatku majątkowego i radykalne cięcia kosztów administracji państwowej, a także egzekucję danin publicznych. Bez przeprowadzonej reformy skarbu reforma monetarna byłaby nieskuteczna. Rząd ustanowił również nową walutę – złotego (dotychczas obowiązywały marka niemiecka, korona austriacka, rubel carski, marka polska) i powołał jego emitenta – Bank Polski, który zastąpił Polską Krajową Kasę Pożyczkową jako wyłączny emitent waluty państwa polskiego. Przeprowadzono pełną wymianę marek polskich na złote, przy czasowym utrzymaniu w obiegu obu walut.
Nowa waluta została oparta na parytecie złota, wartość 1 złotego ustalono na równoważną 0,1687 grama złota. Reforma walutowa doprowadziła do ustabilizowania sytuacji gospodarczej i pozwoliła na rozwój Polski w latach 20. i 30. XX wieku. Złoty był do 1939 walutą w pełni wymienialną, o stabilnym kursie wymiany.

Więcej zdjęć ze spotkania pod linkiem vrota.pl/2012/03/kidawa-blonska-wnuczka-premiera-grabskiego-w-kinie-atlantic/

Kochani blogerzy i komentatorzy, co o tym myślicie w kontekście obecnej polityki i reform gabinetu Donalda Tuska?

 

KOMENTARZE

 • Ja wiem jedno...
  ...nie jest moja faworytka, daleko nie trzeba szukac...

  http://www.youtube.com/watch?v=UXaTJfIjJeQ
 • Bardzo mnie zabolało to , że kpiła z Andrzeja Żydka mówiąc
  iż skargi obywateli w Polsce są rozpatrywane . To nieprawda. Tragiczne są też jej stwierdzenia , że w Polsce sądy są niezawisłe. Widać , że jest kobietą oderwaną od rzeczywistości . Nie interesującą się problemami społecznymi , powierzchowną . Zainteresowaną przede wszystkim sobą.To przykre , że mamy w tej chwili na takich władców. Przodkowie bardzo zacni.
 • hi..hi...to ta pani była promowana na
  platformerską SOPHIĘ LOREN z racji jakiegoś tam podobieństwa w urodzie ,zwłaszcza tych wywiniętych seksownie ust,ale akurat z tego powodu, mimo że biła na głowę słynną KOPACZ drugą sexibabę tamże to nie została godna bycia marszałkiem SEJMU,widocznie decydent wziął pod uwagę inne fizyczne cechy, akurat w powyższym wypadku sądząc po zamieszczonym zdjęciu wybrał całkowicie błędnie...
 • Widać, jak można skundleć .
  Tylko po co??????????????


  Pozdrawiam
 • @val 15:10:51
  ja tak jeszcze raz,pewnie decydent preferuje takie umiejętnosci jakie posiadła niejaka MONICA LEWINSKY...stąd ten wybór Sejmowy...pozdrawiam
 • Przynaleznosc do PO ja dyskredytuje..
  I tyle, PO co wiecej slow..
 • @
  Z tego co mi wiadomo, to żelazna Dama podniosła vat podobnie jak PO ale w kwestii rozwoju przedsiębiorczości i polityki monetarnej a także stosunek do Unii były zupełnie inne. Fakt, Anglia mogła sobie pozwolić na znacznie większą niezależność, Polska geopolitycznie ma naprawdę przerąbane.
 • I jeszcze jedno
  No i podobnie jak w przypadku PO, nie udało się jej wprowadzić podatku liniowego...
 • @Nathanel 17:05:11
  Nathanel, ty bunusie, zmuszasz mnie do lansowania się?
  A może o Tobie zrobimy reportaż, co Ty na to?
 • @vrota.pl 16:07:46
  Wybacz, ale porównanie tego indywiduum z Margaret Tatcher jest co najmniej niepoważne znasz żelazną zasadę "Iron Lady"? "Nie można z kasy wziąć więcej niż się do niej włożyło" Teraz porównaj to z rządami POsrańców i masz gotową odpowiedź. Pzdr
 • @
  dziadek to się pewnie 'w grobie przewraca' ...
 • @Nathanel 18:28:25
  Dla dobrego fotografa każdy jest fotogeniczny...
 • @prof. dr. lancelot 18:10:38
  Ja staram się obiektywnie relacjonować, natomiast to wy moi drodzy blogerzy i komentatorzy macie prawo do wygłaszania opinii, porównywania i rzucania argumentami na poparcie...
 • @Pirx 18:37:17
  Nigdy nie wiadomo jak jest naprawdę, ja się zastanawiam dlaczego to Kopacz a nie Kidawa Błońska była faworyzowana przez premiera...
 • @vrota.pl 18:55:11
  no cóż, zorientuj się dlaczego to MONICA LEVINSKY została akurat asystenką prezydenta CLINTONA a nie jej koleżanka...odpowiedz nasunie się sama...
 • Rzygowina ta kidawa!!! śmieć POwski!!!
  Przecież to jest POwskie nasienie!!! brzydota śmierdziel ścierwojad Powski!!1 Jak patrrzę na nią to rzygać mi się chce!!!
 • @patriota 00:12:14
  weź pigułkę.
 • odcinanie kuponow
  Pani Małgorzata Maria Kidawa-Błońska ma na czym chodzic. Pokazane jest na zdjeciu. Dobrze by bylo zeby jeszcze miala czym myslec. Tacy przodkowie zobowiazuja do trzymania pewnej klasy. Z Margaret Thatcher „Iron Lady” podobienstwo jest tylko w imionach a to za malo.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930