Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 651 komentarzy

Magia i Luxus Natury

Magia i Luxus Natury - Piszę, fotografuję, filmuję dslr, interesuję się ekologią i naturalnymi terapiami, kocham piękno przyrody.

Prezydent Komorowski ostatecznie przyznaje rację Lechowi Kaczyńskiemu!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A chodzi o tarczę przeciwrakietową, której to Prezydent Komorowski wraz z PO od samego początku ostro się sprzeciwiał. Co waszym zdaniem przyczyniło się do zmiany decyzji przez Prezydenta?

 "Naszym błędem było to, że przyjmując amerykańską ofertę tarczy, nie wzięliśmy w wystarczającym stopniu pod uwagę ryzyka politycznego związanego ze zmianą prezydenta (w USA - red.). Zapłaciliśmy za to dużą polityczną cenę. Nie należy tego błędu powtarzać" - mówi cytowany na stronach internetowych "Wprost" prezydent, który udzielił wywiadu tygodnikowi.

Komorowski przekonuje, że "musimy mieć ten element polskiej obrony", bo wydawanie ogromnych pieniędzy na technikę wojskową w zasadzie nie ma sensu, jeśli nie jest ona chroniona przed najbardziej typowym i najbardziej groźnym atakiem - rakietowym i lotniczym. "Dziś mamy starzejące się systemy, które coraz mniej nadają się do obrony kraju" - zwraca uwagę Komorowski.

Zdumiewające jest to, co skłoniło Prezydenta Komorowskiego do tak radykalnej zmiany poglądów? Dlaczego Prezydent zrozumiał to dopiero teraz? Oczywiście lepiej późno niż wcale. Mnie jednak coś nie daje spokoju. Czy to tylko amerykańska chojność przed wojną z Iranem czy też Tusk nie wytrzymuje już pazerności obcych państw w stosunku do Polski? Jak myślicie?   

KOMENTARZE

 • w mojej opinii Komorowski
  jako ruski jurgieltnik robi to z polecenia samego PUTINA ,ten ostatni wie że nie uniknie tarczy antyrakietowej NATO w naszym kraju więc dla samej ROSJI będzie znacznie mniej grożne jeśli to my sami zaczniemy ją budować dla siebie ,taka tarcza będzie całkowicie niegrozna dla rosjan ,brak pieniędzy ,brak koncepcji więc zanim coś powstanie to miną długie lata ,chodzi tylko o to aby nie wpuscić na nasz teren Amerykanów i ich Tarczy która będzie nieporównywalnie grożniejsza dla ruskich ,Bronek powie że mamy swoją i obca nam nie potrzebna ,to chytry wybieg ruskiego sprzedawczyka ...i tyle w temacie
 • @val 15:31:30
  Nie brałam tego pod uwagę ale jest w tym sens.
 • Raczej nie dojdzie do budowy
  No chyba że ma to być najdroższa tarcza a zarazem tanim kosztem, jak autostrady i ktoś na tym zarobi, parę afer ewentualnie i potem ucichnie wszystko
 • Świat w pośpiechu przygotowuje się do wojny
  Pewne jest to, że nadchodząca wojna światowa będzie wojną jądrową. Nie jest natomiast pewne, jakie rakiety spadną na Polskę. Pewna starożytna wizja mówi: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [ateizm państwowy], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [oznacza to finansowe i geopolityczne trzęsienie ziemi, rozpad nie tylko strefy euro, ale też UE i NATO. Końcowym rezultatem będą bazy rosyjskie w wielu krajach dawnego bloku wschodniego], i wkroczy na południe [Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [1921], lub jak później [2008], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Zachód] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:28-30a, przekład dosłowny).

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [US Navy] i upokorzą Aszszura [Rosję] i upokorzą Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24, przekład dosłowny). Ta armada po odpaleniu głowic, nie powróci już do domu. Druga strona zdąży także użyć "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  Potem będzie desygnowany rząd światowy (Daniela 11:31; Mateusza 24:15,21,22; Objawienie 13:1,2,7).

  Następną wojnę światową wygra "król północy" i jego sojusznicy (Daniela 11:40-43). Nikt nie oprze się tej "szarańczy z północy" (por. Joela 2:1-11). Okupowany będzie także Izrael (por. Ezechiela 39:23-29). Dopiero po tym wszystkim będzie Armagedon (por. Daniela 11:45).
 • 3 Wojna blisko.
  zacytuje Nostradamusa:
  To co Wielkiemu Słowianinowi się nie udało
  To jego mierny mały brat dokończy
  Nie siłą a słowem przekonywania
  Małe Kraje Wschodu zrobją z nim konfederację

  Persage IX 44,88
  Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan
  Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa
  Razem z Francją w wielkim przymierzu
  Po III wojnie rządzić będą Europą

  z tego co pamiętam wcześniej bedzie u nas zamach stanu przez wojsko. wojna rozpęta sie na bliskim wschodzie wiec mamy troche czasu na przygotowanie sie. polska zbrojeniówka i przemysł jest w stanie zorganizować co trzeba by jako tako armia wyglądała. braki w produkcji samolotów bojowych niestety jest. ale na plus trzeba dać: Tytan(indywidualne wypoażenie żołnieża) samochody z kutna:Tur3,żubr itp. produkcja w polsce rosomaków, polski projekt tarcza polski. w tym roku ma bumar zaprezentować podobno nowe rakiety dalekiego zasięgu. lekki czołg anders a właściwie cała platforma. nowe zmodernizowane PT92. nie ma przeszkód by polska wystawiła na szybko nowy projekt ciężkiego czołgu. wystraczy powrócić do projektu goryl. broń strzelecka MSBS. w polsce rozsprzedany PZL produkuje black hawk. możliwośc jest również produkowania przez PZL ze świdnika nowego AW149. mamy też nasze rakiety grom które w gruzi stroncały ruskie SU :P mamy mega dobrą arytylerie: rak,langusta,krab i nowe w fazie projektu homary o zasięgu do 200 km. nie jest tak źle. a rosje i tak rozpierdolą Chinczycy. tym samym wyeliminują nam główne zagrożenie. tak przynajmniej przepowiedział nostradamus
 • @val 15:31:30
  val się syjonistyczna gnido
 • Vrocie religia z biologią zupełnie się już pomyliły...
  Kaczyński nie zabiegał o tarczę antyrakietową broniącą Polskę , a o tarczę broniącą USA. Taka była by jej rola.
  Można zrozumieć intencje Kaczyńskiego, że kiedy ta amerykańska instalacja zostanie zaatakowana, wraz z jej wszystkimi dwudziestoma marines, to Ameryka odbierze to jako atak na Stany Zjednoczone i adekwatnie na taki atak odpowie...
  Może tak by było, może tak by nie było. USA zawsze kierowało sie wyłącznie własnym narodowym interesem, więc pewności nie ma żadnej że tych paru amerykanckich żołnierzy na terenie RP dało by nam gwarancję nietykalności.
  Ważniejsze jest zaś coś zupoełnie innego. Mianowicie - niewyobrażalna naiwność i brak profesjonalizmu w prowadzeniu polityki zagranicznej przez prezydenta Kaczyńskiego i namaszczonej przez niego pani Fotygi.
  Patrzyłem w Stanach z otwartymi ustami jak Fotyga i prezydent Kaczyński “załatwiali" Polsce tarczę.
  W pewnym momencie szczęka opadła mi aż na podłogę - słyszeliście w Polsce jak grzmotnęła? A było to wtedy gdy Fotyga przyleciała do Waszyngtonu o tę tarczę błagać. Przyleciała zaraz po tym gdy wasz Sikorski powiedział publicznie: jeśli Amerykanie zainstalują tarczę - świetnie, jeśli nie - tragedii nie będzie.

  Fotyga wraz z prezydentem odstawili żenujący cyrk i pokazali że NIC nie wiedzą o polityce. W tym czasie Sikorski rozgrywał karty w ten sposób, że udawał że Polsce do tarczy się nie pali. Już nawet sami Amerykanie zaczęli wierzyć że to co mówi jest tym co myśli. Niektóre wpływowe gazety zaczęły nawet pobrzękiwać że polskiemu rządowi na tarczy raczej nie zależy więc trochę to będzie amerykańskiego podatnika kosztowało by jakoś ten ciężar Polsce zrekompensować.
  To aby USA uwierzyły że nam się do tarczy nie pali, było PODSTAWĄ wynegocjowania korzystnego dla nas rozwiązania. I wszystko szło już dobrym torem. Nagle przylatuje Fotyga i płacze do prezydenta USA, że przylatuje z polecenia prezydenta Kaczyńskiego, że rząd polski tylko tak mówi ale naprawdę to myśli zupełnie co innego, i że Polska bardzo, bardzo, bardzo o tą tarczę prosi.
  Szczena mi opadła.
  Nie dość że skrytykowano stanowisko własnego rządu, zrobiono dywersję, to jeszcze ośmieszono się jak dziecko. Przekonywać Amerykanów że potrzebują tego czego potrzebują?
  A może przekonać ich że potrzebują to czego NIE potrzebują?

  Sikorski najwyraźniej wie jak należy rozmawiać z Amerykanami. Rozumie ich mentalność. Może dlatego że mieszkał w USA? Może dlatego że ma żonę Amerykankę? Tak czy inaczej wiedział i wykorzystywał to. A wie rzecz którą wiedzą też Niemcy, Francja, Izrael, Turcja - wszyscy tylko nie Fotyga. Wie że Ameryka NIGDY nie zrobi czegoś, co nie jest w jej narodowym interesie. NIC nie pomoże płacz, błagania, czy groźby!
  Jeśli jest w interesie USA - stanie się.
  Jeśli nie jest - NIE stanie się.
  Jedynie co sojusznik może zrobić to wytargować dobrą cenę.

  Po wizycie Fotygi dosłownie oczekiwałem, że Amerykanie wystawią Polsce rachunek do zapłacenia za tarczę. Chyba to logiczne, prawda? Skoro Polska tak strasznie chce, wręcz jest dla Polski niezbędna, to Polska powinna za nią zapłacić? Sorry Winnetou - biznes jest biznesem.

  Ale jak było do przewidzenia, gdy tylko Ameryce stał się nagle potrzebny tranzyt zaopatrzenia do Afganistanu przez Rosję i współpraca Rosji w sprawie Iranu, chwilowo zaniechali tarczy żeby nie drażnić Moskala. I Fotyga miała ich przekonaż że nie wiedzą co robią? Niezłe...
  A Polska?
  Halo! Jaka Polska? Jak Polska może pomóc interesom Ameryki? Pobudka pani Fotyga i Kaczyńscy! Pobudka!

  A tak wogóle to zastanawiam się kiedy Polacy nauczą się nie krytykować WSZYSTKIEGO w czambuł...
 • @Bania 23:12:18
  ot i naćpana hołota dała głos i myk juz poszła won...
 • @
  Bardzo dziękuję Wam za te wszystkie komentarze, to trochę daje szerszy pogląd na sprawę....
 • Tylko czy ta tarcza w czymś nam pomoże?
  Czy może w razie konfliktu staniemy się celem "chirurgicznej" operacji w stylu amerykańskim, szybka akcja i zniszczenie przez potencjalnego agresora.
  Bo tak właściwie Polska jest w miarę bezpieczna. Nie trzeba na nas napadać żeby nas skolonizować, są prostsze metody. Gdyby nasz kraj leżał gdzieś w Azji to już pewnie dawno w imie pokoju by nas napadnięto.
  A w razie większej zawieruchy to ta tarcza coś pomoże? Chyba nie
 • @val 15:31:30
  Ciężko się z tą opinią nie zgodzić. Ale do jej budowy raczej nigdy nie dojdzie...
 • Komorowski stanął s Lechem we frojcie jednoswci wsparcia naszości wojny z irakiem POPiSowo gebelsowskimi kregami poderzeń i grun
  na koalicjantow ziobrohakiem i razem z całą POpalikoterią nawet pobrystyngierowo Dziwiszową wykorzystał katastrofalnego trupa lizbońskiego wspołojca traktatu UE do profanacji Wawelu razem z jego damą zwolenniczką kopulacji in vitro
 • ...
  Możliwość budowy tarczy od początku miała wymóc na Rosji skłonienie Iranu do rewizji jego polityki i zachowanie status quo na Bliskim Wschodzie. Czyli: "jak my będziemy mieć spokój na Bliskim Wschodzie to Wy będziecie mieć spokój w Europie Środkowej".
  Oczywiście Rosjanie chcieli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ale z chwilą gdy USA zorientowało się, że żadnego poparcia Rosji nie uzyska zasygnalizowało, że skoro jednak nie ma dealu w sprawie Iranu to wracają do pierwotnej koncepcji i angażują się w Europie. Czy to blef czy nie to się okaże.

  A polskie władze reagują prawidłowo i podbijają stawkę. Skoro USA nie chciało zarobić miliardów wtedy kiedy o to sami prosiliśmy to mogą teraz nic nie zarobić albo dostaniemy tarczę na dużo lepszych warunkach.
 • BULOWA TARCZA JEST AŻ DO BULU PUTINOWSKA ?:))))))))))
  vrota.pl:
  "...........Komorowski przekonuje, że "musimy mieć ten element polskiej
  obrony", ...... "Dziś mamy starzejące się systemy, które coraz mniej nadają
  się do obrony kraju" - zwraca uwagę Komorowski.
  Zdumiewające jest to, co skłoniło Prezydenta Komorowskiego do tak
  radykalnej zmiany poglądów? ..........."


  Szeremietiew:
  "........urzędnicy prezydenta zajrzeli do kalendarza i spostrzegli,
  że pryncypał już dwa lata zasiada pod żyrandolem. Obudzili go, a ten
  niespodziewanie wybity ze snu wystrzelił z dwururki – zbuduję polską
  tarczę antyrakietową!
  ............................
  Pomysł zgłoszony przez Komorowskiego wspiera z całej siły szef BBN gen.
  Koziej, co nie dziwi, bowiem on zawsze był zwolennikiem budowy „tarczy”.
  W otoczeniu Komorowskiego jest też znany przeciwnik amerykańskiego
  projektu, doradca prezydencki prof. Kuźniar, który zamilkł. .......
  ........................
  .... Koziej twierdzi, że w głównych kierunkach rozwoju sił zbrojnych
  znajduje się uzgodnione z premierem Tuskiem zadanie rozwoju obrony przeciwrakietowej. ..."
  ==============================================

  "vrota.pl" naiwnie bierze słowa Bula dosłownie i za dobrą monetę :))

  Komicznie ale jeszcze nie tragicznie widzi Pan Szeremietiew

  "bulową inicjatywę" z budową "tarczy" - po prostu urzędnicy obudzili Bula

  ze słodkiej, sklerotycznej drzemki a ten wyskoczył z "tarczą" jak Filip

  z konopii i to wszystko :))) - o obcych wpływach cicho sza !:))))


  Rzeczywistość prawdopodobnie przedstawia się dużo groźniej !!! -

  to prawdopodobnie "centrala" na rozkaz putina nakazała ruso-wsi-owemu

  Bulowi wyleźć z ruskiej budy :))

  i zablokować wszelkie próby budowy w Polsce tarczy przez USA -

  najlepiej za pomocą "atrapy tarczy" czyli własnego projektu, który

  - wszyscy to wiedzą - ani technicznie ani finansowo jest nie do

  zrealizowania zwłaszcza przez obecną Kondomijną Ekipę Pachołków

  Rassiji !!!!

  http://szeremietiew.nowyekran.pl/post/70925,tarcza-potiomkinowska

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930