Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 651 komentarzy

Magia i Luxus Natury

Magia i Luxus Natury - Piszę, fotografuję, filmuję dslr, interesuję się ekologią i naturalnymi terapiami, kocham piękno przyrody.

Ziemkiewicz: "Nie dam się sterroryzować" Michnikowi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ziemkiewicz o groźnych następstwach wyroków w procesach Michnika -wywiad z red. przeprowadzony tuż po odczytaniu w Klubie Ronina fragmentów pozwu jaki przeciwko niemu złożył do sądu naczelny GW Adam Michnik za wypowiedź "zwykł terroryzować pozwami".

"Autor, który bardzo pracuje nad formą ukrywa w ten sposób słabość treści" - mówi redaktor Ziemkiewicz i kontynuuje: "w pozwie nie znajduję żadnego elementu merytorycznego" - w piśmie nie wykazano, jaką to krzywdę w wyniku jego wypowiedzi poniósł redaktor Michnik i jakie jego dobra konkretnie zostały naruszone. Redaktor Ziemkiewicz stwierdza, że retoryka pozwu kojarzy mu się raczej z prokuratorami czasów stalinowskich. Pozew o zniesławienie Adama Michnika jest stekiem inwektyw, które zniesławiają samego redaktora Ziemkiewicza, który jest w tym piśmie  m. in. nazywany osobą "rzekomo wykształconą, która udaje publicystę/dziennikarza i świetnie się czuje razem z dziennikarzami Gazety Polskiej w rynsztoku". Zdaniem Ziemkiewicza chodzi tu o sprawę bardzo poważną, a mianowicie o to, czy wobec redaktora Michnika w ogóle wolno formuować jakieś krytyczne treści bez spodziewania się procesu sądowego. Zdaniem Ziemkiewicza wyroki w Polsce zapadają w sposób absolutnie niepojęty o czym świadczy pokażna ilość skarg na orzeczenia w procesach Michnika w Strasburgu. Ziemkiewicz ostrzega również o negatywnych skutkach wyroków w procesach Michnika - z tego precedensu mogą korzystać oficjele w Polsce regionalnej nekając media lokalne i lokalnych działaczy społecznych, tłumiąc w ten sposób krytykę pod swoim adresem korzystając z wzorców z procesów , w których udało się uzyskać panu Michnikowi wyroki zabraniające krytykowania go. Ziemkiewicz podkreśla, że Michnik nie zdołał doczepić się do ani jednej rzeczy zawartej w książce "Michnikowszczyzna", gdyż wszystko jest tam bardzo dokładnie udokumentowane a procesy mu wytaczane są czepianiem się za słówka i zemstą za całokształt - za to, że zamiast Michnika czcić ośmiela sie go krytykować. "Jak bokser wychodzi na ring to nie ma prawa się skarżyć, że w mordę dostał, natomiast ktoś, tak jak pan Adam Michnik,szermuje obelgami rozmaitymi i uderzeniami, a jak sam przypadkiem się okaże słabszy w polemikach to woła sąd na pomoc, to zachowuje się poprostu śmiesznie" stwierdza Ziemkiewicz. 

 

KOMENTARZE

 • @
  Pierwszy raz ktoś sensownie mówi, jakie mogą być konsekwencje tych wszystkich wyroków typu "widzi mi się" i , ze na ten precedens mogą powoływać się w sądach w Polsce regionalnej a przecież media lokalne nie mają takiej siły przebicia aby walczyć z kneblowaniem im ust.
 • @@@
  Probierzem powinna być reakcja dużej grupy publicystów. Reakcja
  zmasowana i połączona z Radą Etyki Mediów.
  Prasa lokalna (miałem z nią duuuży kontakt) już od dawna boi się pisać
  cokolwiek, mieć odmienne zdanie od warszawki.
 • czy
  on nie jest aby chory? zmienia sie jak Jobs...
 • @
  http://nokautimg1.pl/p-04-6c-046c061ac358330b390db8fa9e68c66c500x500/michnikowszczyzna-zapis-choroby-9788375743685.jpg
 • Panie Rafale problem należy zeuropeizować na salonach
  Brukselskich a stamtąd niedaleka droga do sądownictwa Unijnego,które jedynie może pomóc,bo w polskie chyba Pan nie wierzy, po tym wszystkim co widzimy na naszym polskim podwórku.
 • ...
  Imperium mu się wali więc szuka sposobu na przyciągnięcie czytelników relacjami z procesów i polemiką z Ziemkiewiczem.
 • @
  Ja się generalnie dziwię, bo to taka dziecinada ze strony Michnika. Przecież Ziemkiewicz powiedział w jakim kontekście używa słowa terroryzować, ja nie widzę tutaj znamion przestępstwa gdyż nie wszystkie procesy Michnik wygrał z tego co się orientuję a to oznacza, że pozwy nie były zasadne. Wydaje mi się, że Ziemkiewicz mocno nastąpił na odcisk Michnikowi i to w moim przekonaniu jest prawdziwy powód.
 • Tak, to prawda, wali się ta cała agora, więc...
  jak celebryta szuka ratunku gdzie tylko sie da. A że akurat Pan Ziemkiewicz był pod ręką to padło własnie na niego. I co za idiotyzm... terroryzowanie pozwami!!!:-):-):-) jak żyję większego debilstwa nie widziałem
 • To co mówi Ziemkiewicz
  to święta prawda. Dlaczego jednak w Polsce po pierwsze: wyroki sądów nie są sprawiedliwe, a po drugie: dlaczego w takich przypadkach są na korzyść żyda?
 • @
  Ciekawe na jakim etapie młody obiecujący zmienia się w starego łajdaka ?
 • ZIEMKIEWICZ-MICHNIK
  zabawiają się z dobrego i złego milicjanta.

  RAZa trzeba dowartościowywać żeby dobrze służył elektoratowi "prawicy".
 • @@@
  Może mi ktoś na Polski przełożyć ?!
  ...// ZIEMKIEWICZ-MICHNIK zabawiają się z dobrego i złego milicjanta. //...
 • @cyborg59 20:43:21
  Na "Polski" to ci będzie ciężko znaleźć.. ale na rosyjski to .. nie musisz.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930