Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
94 posty 651 komentarzy

Magia i Luxus Natury

Magia i Luxus Natury - Piszę, fotografuję, filmuję dslr, interesuję się ekologią i naturalnymi terapiami, kocham piękno przyrody.

W Indiach nienormalne mrozy, jest już 114 ofiar

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z powodu niezwykłych w tym regionie świata niskich temperatur w Indiach zmarło już kilkadziesiąt osób. W środę w New Delhi, temperatura nie wzrosła powyżej 9,8 stopnia, co nie zdarzyło się tam od 43 lat.

 Progności przewidują, że czwartek będzie jeszcze zimniejszy. Nieprzyzwyczajeni do takiej pogody Hindusi starają się utrzymać ciepło wszystkim, co mają pod ręką.

Wiele problemów transportowych tworzy mgła, która w godzinach porannych wznosi się w miastach północnych Indii.  Według agencji prasowej IANS, słaba widoczność spowodowała opóźnienia kilkunastu pociągów.

 

W Kangra Valley po raz pierwszy od 35 lat, padał śnieg.  Popularne wśród turystów jezioro Dal, do brzegu, którego przycumowany jest pływający hotel, zostało w niektórych miejscach skute lodem.  Zamarznięcie części tego zbiornika, który jest zasilany przez podziemne ciepłe źródła jest zjawiskiem szczególnie zdumiewającym.

 

Niskie temperatury są nietypowe zwłaszcza dla południa kraju, gdzie ludzie nie są przyzwyczajeni do zimna.  Indyjskie władze uznał, że kraj cierpi z powodu ekstremalnych warunków pogodowych, i nakazały, aby zapewnić schronienia bezdomnym.

 

W ubiegłym tygodniu, w stanie Uttar Pradesh, mróz zabił 114 osób.  Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest biurokracja, powodująca opóźnienia w dostarczaniu biednym izolujących od zimna dywanów i koców.

 

 

Źródło//www.foxnews.com/world/2013/01/03/more-than-100-dead-as-northern-india-deals-with-historic-cold-spell/

 

KOMENTARZE

  • x
    Patrz pan. U nas normalne mrozy, a nawet male i tez kilkadziesiat, a kraj dziebko mniejszy i mniej ludny..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930